Sıkça Sorulanlar

Sıkça Sorulanlar
  • Adres:

    Perpa Ticaret Merkezi B/Blok Kat: 11 No: 1759 34385 Okmeydanı İstanbul / TÜRKİYE

  • İletişim:

    Telefon: 0(212) 221 63 45
    E-Posta: info@erkemed.com.tr

Sıkça Sorulanlar

 

İşte VASYLI Tabanlık hakkında en sık sorulan soruların (SSS) cevapları.

 

1. VASYLİ TABANLIĞIN ÖMRÜ NE KADAR ?

 

Aktivite ve hastanın kilosu, ömrünü etkiler. Hastanızın yaşam tarzına veya fiziğine uygun olarak uygun yoğunluğa uyduğunuzdan emin olun. Genellikle 12 ila 18 ay sürer.

Genel olarak, hastanın semptomları geri dönerse ve en az 6 ayda bir ortotik inceleme iyi bir fikirdir.

 

2. VASYLİ TABANLIK TEKRAR ISITILIR MI ?

 

Evet, gerekirse onları yeniden ısıtabilirsiniz. VASYLI tabanlık ayakkabıda üretilen vücut ısısı altında şekillenmez.

 

3. ÇİFT OLARAK GİYİLMELERİ GEREKİR Mİ?

 

Genel bir kural olarak, evet. Tabanlık alt ekstremiteyi dengeler. Ağrı sadece bir ayak veya uzuvda hissedilse bile, çift olarak yapılmalıdır.

 

 

4. VASYLİ TABANLIK HANGİ MALZEMEDEN YAPILMIŞTIR ?

 

VASYLI tabanlık, en kaliteli spor ayakkabının orta tabanında yoğun olarak kullanılan mikroselüler bir köpük olan etil vinil asetattan (EVA) yapılır. EVA, ısı-kalıplama işlemi sırasında malzemeyi stabilize etmek ve ürünün ömrünü uzatmak için polimer ilavelerine sahiptir. Kullanılan diğer bileşikler poliüretan (PU) ve Rebound EVA'dır (şok emilimi için). Üst kapak fırçalanmış naylondur.

 

5. VASYLİ TABANLIK ISI İLE ŞEKİLLENDİRME GEREKİYOR MU ?

 

Şart değil. VASYLI ısıyla kalıplanabilir tabanlık ayak tiplerinin çoğu için önceden yapılandırılmıştır. Isı kalıplama, ortotik reçetenin ince ayarını yapma imkanı sunar. Geribildirim, uygulayıcıların en az yüzde 80'inin iyi bir uyum ve kontrol sağlamak için kalıp oluşturmalarına gerek duymadığını göstermektedir.

 

6. VASTLİ TABANLIĞI KULLANMAM GEREKİR Mİ?

Evet. Genel olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. (Herhangi bir rahatsızlık olursa - ayaklarda, dizlerde veya sırtta birkaç saat veya o gün için çıkarın ve ertesi gün tekrar kullanıp işlemi gerektiği gibi tekrarlayın.)

Genel bir kural olarak, günlük rahatlık sağlamak için 3 ila 4 günden fazla sürmemelidir. Devam eden rahatsızlık için, tekrar merkezimize gelmeniz gerekmektedir.

 

7. MEVCUT TABANLIKLARIN ÜSTÜNE SIĞIYOR MU ?

 

Hayır, ayakkabı içindeki tüm tabanları çıkartmalısınız.

 

8. NASIL TEMİZLENİRLER ?

VASYLI tabanlık, kokuyu gidermek için bir antibakteriyel / antimikrobiyal bileşik ile emprenye edilir. Ürünler genel temizlik gerektiriyorsa, yumuşak bir sabun çözeltisi kullanarak nemli bir bezle silin, durulayın, havluyla kurulayın ve doğal olarak havalandırın. Ortotikleri herhangi bir dış ısı kaynağına maruz bırakmayın. Islatmayın veya makinede yıkamayın.